Kron Katlanır Bisiklet İle Her Yerde Pedal Çevirin

Kron Katlanır Bisiklet İle Her Yerde Pedal Çevirin

Kron Katlanır Bisiklet İle Her Yerde Pedal Çevirin

 

Pedal çevirmeyi alışkanlık haline getirmek, kısa mesafeler için sürüş hissiyatını en üst seviyeye çıkartmak ve kompakt bir yapı ile yer kaplamaması kron katlanabilir bisiklet türünü öne çıkartıyor. Katlanır bisiklet modelinizi şehir içi, düz alan ya da stabil noktalarda kullanacaksanız belirli bir noktaya kadar gidebilir sonrasında otobüs, metro, vapur gibi diğer ulaşım hatlarını 'kolay katlandığından' tercih edebilirsiniz.

 

Bisiklet sürmeyi kısa mesafede gerçekleştirmek isteyen, fazla yer kaplamayan, ulaşım araçlarından feragat etmek istemeyenler için katlanır bisiklet ve modelleri ön plana çıkıyor.

Büyük bisikleti depolama alanı olmayanlar, arabasıyla bir yere gittiğinde bisiklet turu atmak isteyenler, toplu taşıma araçlarına kolay entegre olabilmesi için katlanabilir bisiklet tercih ediliyor. Kron katlanabilir bisiklet tercihlerinde FD750 - 20, FD2100 - 20, FD2000 - 20 ve Fold 3.0 - 20" MTB öne çıkıyor.

 

Katlanabilir bisikletlerin modellerinin genellikle çocuk bisikleti olarak düşünülüyor. Lakin 1.45 altı boyuna sahip insanların kullanımı hem güvenlik hem de sağlık sorunlarına yol açabilir; bisikletten de soğuma gerçekleşebilir. Gidon ayarını doğru yapmak bu seviyede oldukça önem sarf ediyor.

Bu bisiklet türü, düz ve stabil yollarda tercih edilmesi önerilir. Teker boyutunun küçük olması, kompakt bir yapıda bulunması ve kadro fonunun farklı olmasından kaynaklanıyor. Çok minimal eşyalar ya da bir sırt çantası ile seyahat etme imkanı sunan bu model 10 ila 15 kilo ağırlığa sahip.

Katlanır Bisiklet Özellikleri

 

Kron katlanır bisikletler fiyat performans bakımından muhteşem bir üründür. Kolayca katlanması, uzun ömürlü olması, yer kaplamaması, sürüş hissiyatından ödün vermemesi en büyük artıları olarak görülüyor. Günlük hayatın bir parçası olan bu model, esnek tasarım ve 'hayat tarzını bisiklet rol modeli' alanlar için üretildi.

 

Temel olarak FD750 - 20" Katlanır Bisiklet - V-Fren kron katlanabilir bisiklet özellikleri şöyle;

Adeta bir performans ürünü olan FD750 - 20" Katlanır Bisiklet - V-Fren, her yerde kullanmanız için kompakt bir yapıya sahip. Kolay katlanması, standart kadro boyutu, Shimano ve Zozo temelleri ile bisiklet sevenlere güven veriyor.

Kron katlanır bisiklet farklı fren sistemleri ile ön plana çıkıyor. Elektrikli bisiklet türünden olmadığından gideceği maksimum hız belli. Bu yüzden fren sistemi hidrolik tercih edilmiyor. Katlanır bisikletler en çok tercih edilen fren sistemleri şöyle:

 

  1. V-Fren
  2. Mekanik Disk

 

Bu iki fren sistemi katlanır bisiklet için ideal seçimdir. Büyük tekerlekli modelleri tercih etmeyecekseniz klasik disk frenli sistemlere yönelmelisiniz.

Taşınabilir ya da kron katlanabilir bisiklet için en önemli noktalardan bir tanesi kesinlikle ağırlığıdır. Çünkü, bu bisiklet türünü tercih ederken hem yer kaplamaması hem de hafif olması önceliğimizdir. İnsanlar için yaşam tarzı olarak görülen bu model; ani hava koşullarının değişiminde kolay katlanabilir olması nedeniyle tercih ediliyor.

 

5 Maddede Neden Kron Katlanabilir Bisiklet?

 

Kronbisiklet.com.tr olarak; kron katlanabilen bisiklet türünde insanların neden bu alana yöneldiğini aktaralım. Tercih sebepleri arasında kompakt olması, uzun süre kullanım kolaylığı ve fiyat konusunda cazipliği insanları mest ediyor.

 

Kompakt bir modele sahip kron katlanabilir bisikletler; kolay katlanması ve kolay çözülmesi ile meşhur. Tasarımdaki mühendislik harikası ile 1 dakika içerisinde katlanabilen bu makine, oldukça küçük bir parçaya dönüşüyor ve kolay taşıma imkanı da kullanıcıya sunuyor.

 

İnsanların bu modele yönelmesindeki temel, neden katlanabilir bisiklet tercihleri şöyle:

Katlanır bisiklet tercih edilirken en büyük neden: araba bagajına sığması. Küçük bir çanta şekline dönüşen bu makine, seyahat ettiğiniz yerde hemen normal bir bisiklete dönmesi avantaj. Güvenli park yeri ve çalınma derdi taşımayı ortadan kaldırırken ani hava değişimlerinde ise hemen katlanması ile bagaja direkt koyabilme imkanı sunuyor.

Katlanır bisikletler özel bir üretim süzgecinden geçiyor. Aynakolundan kadrosuna kadar güvenilir malzemelerden üretiliyor. Bütçe artışı ile birlikte kullanılan ekipmanlarında kalitesinin artması bisiklet sürüşünde kullanıcıya güven hissiyatı veriyor.

Bu bisiklet modelleri son derece fiyat performans modelleri arasında yer alıyor. Kompakt yapıda bulunması fiyatını oldukça makul duruma getirirken normal bir şehir içi bisikletin eksikliğini de hissettirmiyor. Ani dönüşleri, kıvrak hareketleri, oldukça hızlı gidebilmesi, jant ve lastik uyumu ile birleşen v-fren kombinasyonu bu türü fiyat performans konusunda öne çıkartıyor.

Bu küçük 'dev' makine aslında görünüşüne göre oldukça hızlı. Jant sistemi, vites geçişlerindeki hassasiyet, lastik çapındaki durum sürücünün daha hızlı gitmesini sağlıyor. Rahat bir sürüş deneyimi sunarken genellikle kısa mesafe için kullanılan bu tür bisikletler hızlı gitmesi nedeniyle tercih ediliyor.

Katlanabilen bisikletler sadece erkek ya da kadın için tasarlanmıyor. Genellikle ve çoğunlukla unisex olarak tasarlandığından hem kendiniz hem eşiniz rahatlıkla kullanabilecek düzeyde. Bunu en çok belirten nokta ise kadro boyundaki mühendislik dokunuşlar bize gösteriyor.

Katlanabilen bisikletlerin tasarımı da oldukça göze hoş geliyor. Çirkin bir yapısı bulunmadığından minimalize edilmiş tasarım, pastel renklerin yoğun olarak kullanıldığı ve modüler sisteme sahip.

Kron katlanabilir bisiklet sürüş hissiyatı Türkiye'de oldukça çok hissediliyor. Avrupa'da takım elbiseli insanların katlanabilir bisiklet yarışları düzenlediği biliniyor. Türkiye'de ise yeni yeni rağbet görse de; bisiklet serüvenine geçmişte başlayan bisiklet severlerin de gözdesi olmaya devam ediyor.

 

Katlanır Bisiklet Alırken Dikkat Edeceğimiz Temel Noktalar

 

Bir bisiklet tercih edilirken sürüş amacı nasıl hedefleniyorsa burada da aynı kural geçerlidir. Engebeli arazilerde mi kullanacaksınız, şehir içerisinde mi yoksa yol içerisinde mi kullanacaksınız buna göre katlanabilir bir bisiklet tercihi yapmalısınız.

Katlanabilir bir bisikletin temelinde; arabanızdan, ofisinizden çıkartıp hızlı şekilde pedal çevirmenizdir. Örneğin bir yere gezmeye gittiniz bu süre zarfında da doğayı keşfetmek, şehir içerisinde gezmek istiyorsunuz arabanın bagajında katlanabilir bisikleti tutabilir ve bu amaçları gerçekleştirebilirsiniz.

Kron katlanır bisikletler oldukça kıvrak dönüşler ve hızlı manevra yapma imkanı sunuyor. Bazı modellerde 7, 8 ve 21 vites bulunuyor. Kadro boyunun doğru seçilmesi ve özellikle 'kolay katlanabilir' olması en büyük tercih nedenimiz olmalıdır.

Kron katlanabilir bisikletler fiyatları ise bütçenize göre değişiyor ama 4 bin lira en alt tutar olarak belirleyebilirsiniz. Sizin bütçeniz, katlanabilir modele ayıracağınız miktar ile kaliteye göre çizgi değişiyor. Fren sisteminden kadrosuna kadar birçok etken bütçeye göre eklenip çıkartılabiliyor.

Bu yazımızda; kron katlanabilir bisiklet modeli olan FD750 - 20" Katlanır Bisiklet - V-Fren teknik detaylarını incelerken minimalist bir tasarıma sahip katlanabilir bisiklet tercihi ve dikkat etmemiz gereken detayları inceledik.